KONST / Oljemålningar / Tempera 16914462
nr 1691 4462
Christer von Rosen
(1928-2015), Sverige
Tempera, Signerad, daterad a tergo, 1963, ”Målare”. Bildmått: 31x25 cm, yttermått inklusive ram: 37x31
Christer von Rosen, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928, död 2015.
Utrop:
300 kr
måndag 31 mars 2025
kl 20:35:30
Christer von Rosen
Läs mer om Christer von Rosen