KONST / Oljemålningar / Tempera 16914462

nr 1691 4462

Christer von Rosen

(1928-2015), Sverige

Tempera, Signerad, daterad a tergo, 1963, ”Målare”. Bildmått: 31x25 cm, yttermått inklusive ram: 37x31

Christer von Rosen, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928, död 2015.

Utrop:

300 kr

måndag 31 mars 2025
kl 20:35:30

Christer von Rosen

Läs mer om Christer von Rosen